Historie

První vrh malých černých kníračů se v ch.st. Androis narodil v roce 1982. Zakladatelkou byla fena Chiquita z Jasvy. Byla to fena vynikajících povahových vlastností s neobyčejnou schopností dát s jakýmkoli otcem mimořádně povedené potomstvo. Hned v prvním vrhu s Riccem v.d. Reussenburg se narodili pes Ariel - harmonický pes a několikanásobný vítěz - a Adriana - pokračovatelka chovu. Ve druhém vrhu to byla vynikající a na dlouhé roky jediná Interchampionka KMČ v ČR Brittany Androis (Šampion ČSSR, Vítěz Celostátní výstavy, CAC, res.CACIB na Světové výstavě v Brně 1990). Ve třetím vrhu pak Cameo - Klubový vítěz s mnoha dalšími tituly z menších výstav, na Slovensku působící Camillo - Vítěz Nitry, Brna, 3xCACIB. V dalších vrzích Dasso - Šampion ČSSR, Celostátní vítěz, CAC na Světové výstavě v Brně 1990, Franko - Šampion ČSSR, Klubový vítěz, Farao a Falco. Chiquita měla tedy vrhy A, B, C, D a F. Další fenou byla již zmíněná Adriana s vrhy E, G.

Adriana Androis

Její nejvýznamnější dcerou byla fena Elizabeth Androis - kromě šampionátu ČSFR se stala matkou mnoha vynikajících jedinců, např. Indiana (Šampion ČR, SR, Polska), Jofrey (Šampion ČR), Janette (CACIB, res.CACIB), Laura (Šampion ČR, Klubový šampion), Loreta (2x Národní vítěz), Linda, Mariatta (Interšampion, Šampion ČR, PL, SR, KCHK a Rakouský šampion), Marilyn (Interšampion, Šampion ČR, SR, PL a KCHK) a Manuela (Klubový vítěz, 3x ČKŠ, mnohokrát res.CAC). Mariatta a Marylin jsou základem odchovů ch.st. Androis až do dnešních dnů.

  

Mariatta Androis                        Marilyn Androis

Brittany se rovněž svými odchovy podílela na vysoké kvalitě odchovů vrhy H a Ch. Například Hanke (Šampion ČSFR), Christopher (Šampion Maďarska), Chiquita (Šampion Maďarska). Hanke měla vrhy K a N. Pokračovatelkou této jakési druhé větve je Nancy a její vrh T - Timothy (res.ČKŠ), Tiffany (CAJC, BOB, BIG MV Brno).

Kromě potomků původní feny Chiquity z Jasvy byla v chovu použita importovaná fena Leedomaine Fair and Square of Moldau - vrhy O, R, V a X. Následně pak v naší ch.st. odchovaly své vrhy její dcery Royal Rapsodie (Junior šampion ČR a SR, BOB, BIG) a Oriana (BIS, Interchampion, Šampion ČR, SR a KCHK).

Leedomaine Fair and Square of Moldau

Přes počáteční problémy se získáním kvalitní zahraniční krve se podařilo v roce 1991 dovézt do této ch.st. polského chovného psa s vysokým podílem německé krve a v roce 1994 ještě psa americké krve. Oba tito psi se významnou měrou podíleli na zvýšení kvality odchovů této chovatelské stanice a posunuli ji o krok dále.

  

Mateusz z Rogu Obfitosczi             Super Star Moldau North

V devadesátých letech, kdy se náhle naskytla příležitost zvýšit kvalitu chovu téměř neomezenou možností zahraničního krytí, se chov v ch.st. Androis orientoval na krev nejvýznamnějších evropských ch.st., jako jsou belgická v.d. Havenstad či holandská v.d. Spikke, jejichž odchovy se pyšní tituly Evropských a Světových vítězů. V současné době působí v ch.st. také importovaný pes belgické krve - Da Vinci von den Brunnengärten - Interšampion, Šampion ČR, SR, PL a KCHK, res.CACIB Světová výstava Miláno 2000, Klubový vítěz - a belgická fena Stad of Haven Xenia - Interšampion, Šampion ČR, SR, PL a KCHK, Junior champion, Evropský vítěz - jejichž potomci se již uplatňují v chovu i na výstavách.

  

Da Vinci von den Brunnengärten             Stad of Haven Xenia

Od roku 1982 bylo odchováno 171 štěňat, mnohá z nich skutečně vynikající kvality, jak dokazují získané tituly - Interchampion, Champion ČR, ČSFR, SR, PL, Rakouska . . ., Jch., ČR, SR, PL, mnohokrát Vítěz II. skupiny FCI - BIG a několikrát i vítěz výstavy BIS.